ورود

نام کاربری:

رمز عبور:

یا عضو شوید

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هفته چهارم اردی بهشت _ بی بال پریدن _ زنده یاد قیصر امین پور
نویسنده پیام
Niki
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: شازده کوچولو، مردی در تبعید ابدی، سمفونی مردگان، ارواح، زوال کلنل After Twenty Years
سپاس ها 2692
سپاس شده 2673 بار در 570 ارسال
ارسال: #1
Star هفته چهارم اردی بهشت _ بی بال پریدن _ زنده یاد قیصر امین پور
دوستان خوب و خرم من سلام . اردی بهشت یا " آوردی بهشت " در تاریخ ادبیات این مرز و بوم داستانها و ماجراهای بسیاری برای خود دارد و نیز افتخاراتی . بی گمان یکی از افتخارات این ماه ، زنده یاد قیصر امین پور عزیز است که اردی بهشت در دومین روز خود میلادش را ثبت نموده است.
نقد کتاب " بی بال پریدن " در هفته چهارم اردیبهشت ادای دینی باشد به قیصر عزیز که نسخه صوتی آن نیز به زیبایی توسط دوست خوبمون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیز فراهم شده است. روح قیصر ادبیاتمون شاد و یادش گرامی...

[تصویر:  mini1.jpg]

پشت جلد: این کتاب، مجموعه ای است از یازده قطعه نثر ادبی، که با بهره گیری از طنز و نگاهی شاعرانه، به مسایل اجتماعی پرداخته است. کتاب حاضر به لحاظ تلفیق موثر نثر و شعر، اثری متفاوت به شمار می رود. از متن کتاب: بعضی از آدم ها خط خوردگی دارند و بعضی از آدم ها غلط چاپی دارند. بعضی از آدم ها زیادی غلط دارند و بعضی غلط های زیادی! این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دانلود نسخه صوتی با اجرای شنیدنی مریم طالبی عزیز

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چون به دریا می توانی راه یافت
سوی یک شبنم چرا باید شتافت؟!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۵ صبح، توسط Niki.)
۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ صبح
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، افتاب گردان ، راهله ، Vivani ، admin ، مرضیه ، mehrdad110 ، Ermia ، samsara ، Maryam.T ، MACh ، Elham61 ، anahita68 ، arshia051 ، navazesh ، mohsen gh ، daronmalakian ، احسان آشنا
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
کتاب مورد علاقه: صد سال تنهایی کلیدر تاریخچه زمان
سپاس ها 4036
سپاس شده 6852 بار در 1271 ارسال
ارسال: #2
RE: هفته چهارم اردی بهشت _ بی بال پریدن _ زنده یاد قیصر امین پور
با سپاس از نیکی عزیز و سپاس مجدد و فراوان از مریم طالبی به خاطر اجرای زیبا و پر احساسش.
ضمنا نیکی خانوم، خیلی خیلی از دیدن تون در انجمن خوشحالم. میدونم که سرتون شلوغه ولی اینجا جاتون خیلی خالیه.

زین خلق پرشکایت گریان شدم ملول
آن‌های هوی و نعره مستانم آرزوست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ صبح، توسط f_hamed.)
۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، Rasoul ، افتاب گردان ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، samsara ، Maryam.T ، MACh ، خنثی
Niki
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: شازده کوچولو، مردی در تبعید ابدی، سمفونی مردگان، ارواح، زوال کلنل After Twenty Years
سپاس ها 2692
ارسال: #3
(۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ صبح)f_hamed نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سپاس از نیکی عزیز و سپاس مجدد و فراوان از مریم طالبی به خاطر اجرای زیبا و پر احساسش.
ضمنا نیکی خانوم، خیلی خیلی از دیدن تون در انجمن خوشحالم. میدونم که سرتون شلوغه ولی اینجا جاتون خیلی خالیه.

شما لطف دارین آقای حامد ،ممنونم.امیدوارم شاهد بحثهای خوبی با دوستانمون باشیم.کمرنگی ما رو هم ببخشید.

۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ صبح
 سپاس شده توسط Rasoul ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، samsara ، MACh ، خنثی
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #4
با اجازه همه بزرگان
قبل از شروع بحث در مورد این اثر زیبا از زنده یاد قیصر امین پور، بد نیست برای یادآوری هم که شده مروری بر زندگی این بزرگوار داشته باشیم.

زندگی
قیصر امین‌پور در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۸ در شهرستان دزفول در استان خوزستان به دنیا آمد. دوره راهنمایی ومتوسطه خود را دزفول گذراند ودر سال ۵۷ در رشته دامپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد ولی پس از مدتی از این رشته انصراف داد

قیصر امین‌پور، در سال ۱۳۶۳ بار دیگر اما در رشته زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه رفت و این رشته را تا مقطع دکترا گذراند و در سال ۷۶ از پایان‌نامه دکترای خود با راهنمایی دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی با عنوان «سنت و نوآوری در شعر معاصر» دفاع کرد. این پایان‌نامه در سال ۸۳ و از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

او در سال ۱۳۵۸، از جمله شاعرانی بود که در شکل‌گیری و استمرار فعالیت‌های واحد شعر حوزه هنری تا سال ۶۶ تأثیر گذار بود. وی طی این دوران مسئولیت صفحه شعر ِ هفته‌نامه سروش را بر عهده داشت و اولین مجموعه شعر خود را در سال ۶۳ منتشر کرد. اولین مجموعه او «در کوچه آفتاب» دفتری از رباعی و دوبیتی بود و به دنبال آن «تنفس صبح» تعدادی از غزلها و شعرهای سپید او را در بر می‌گرفت. امین پور هیچگاه اشعار فاقد وزن نسرود و در عین حال این نوع شعر را نیز هرگز رد نکرد.

دکتر قیصر امین‌پور، تدریس در دانشگاه را در سال ۱۳۶۷ و در دانشگاه الزهرا آغاز کرد و سپس در سال ۶۹ در دانشگاه تهران مشغول تدریس شد. وی همچنین در سال ۶۸ موفق به کسب جایزه نیما یوشیج، موسوم به مرغ آمین بلورین شد. دکتر امین‌پور در سال ۸۲ به‌عنوان عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزیده شد.وی در سال ۱۳۸۶ بر اثر بیماری کلیه و قلب دار فانی را وداع گفت.

آثار
از وی در زمینه‌هایی چون شعر کودک و نثر ادبی، آثاری منتشر شده‌است که به آنها اشاره می‌کنیم:

طوفان در پرانتز (نثر ادبی، ۱۳۶۵)،
منظومه ظهر روز دهم (شعر نوجوان، ۱۳۶۵)،
مثل چشمه، مثل رود (شعر نوجوان، ۱۳۶۸)،
بی‌بال پریدن (نثر ادبی، ۱۳۷۰)
مجموعه شعر آینه‌های ناگهان (۱۳۷۲)،
به قول پرستو (شعر نوجوان، ۱۳۷۵).
گزینه اشعار (۱۳۷۸، مروارید)
مجموعه شعر گل‌ها همـه آفتابگردان‌اند (۱۳۸۰، مروارید)،
دستور زبان عشق (۱۳۸۶، مروارید) اشاره کرد.
«دستور زبان عشق» آخرین دفتر شعر قیصر امین پور بود که تابستان ۱3۸۶ در تهران منتشر شد و بر اساس گزارش‌ها، در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

مرگ
وی پس از تصادفی در سال ۱۳۷۸ همواره از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد و حتی دست کم دو عمل جراحی قلب و پیوند کلیه را پشت سر گذاشته بود و در نهایت حدود ساعت ۳ بامداد سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶ در بیمارستان دی درگذشت. پیکر این شاعر در زادگاهش گتوند و در کنار مزار شهدای گمنام این شهرستان به خاک سپرده شد.

پس از مرگ وی میدان شهرداری منطقه ۲ واقع در محله سعادت آباد تهران به نام قیصر امین پور نامگذاری شد.
به نقل از ویکی پدیا

۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، افتاب گردان ، راهله ، Niki ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، Ermia ، Maryam.T ، MACh ، Niku ، Elham61 ، anahita68 ، arshia051 ، احسان آشنا
راهله
کاربر ارشد
**

کاربر ارشد
کتاب مورد علاقه: صدسال تنهایی سه تفنگدار صحرای محشر
سپاس ها 97
سپاس شده 256 بار در 57 ارسال
ارسال: #5
سلام به دوستان
با تشکر از آقای حامد که مثه همیشه کلی اطلاعات در اختیارمون قرار دادند.
من کتاب رو گوش داده ام ، همونطور که نیکی جان هم اشاره کردند اجرای خیلی خوبی داشتند خانم طالبی
کتاب لطیفی است و با اینکه میشه جمله ها رو از جمله ی قبلی حدس زد با این حال این بنظر من جزو قشنگیه کار شده و هارمونی زیبای اون رو خدشه دار نکرده
همش رو دوست داشتم بخصوص بخشی که آدمها رو با کتابها مقایسه میکرد
اگه خوب به متن توجه کنیم میبینیم که تمام سطور کتاب در بیرون مصداق داره وهمینه که کتاب رو فوق العاده کرده.
شاد باشید

RaheleSmile
۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۵۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، Niki ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، Maryam.T ، MACh ، Niku ، mohsen gh ، خنثی
Rasoul
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: شاهنامه/جنایت و مکافات/شازده کوچولو
سپاس ها 3980
سپاس شده 1871 بار در 281 ارسال
ارسال: #6
این کتاب برای من مثل یک موسیقی بود .
روان بود ، اگر چه می شنیدم اما تکرارش برای سخت بود ، و حتی فکر کردن به واژگانش سخت تر.
برای گوش دادن به این کتاب لحظه ای ابرو در هم نکشیدم (حاکی از دقت کردن به مثلا یک واژه)،
از ابتدا تا انتهایش برایم آرامش بود ،
مانند جرعه ای آب خنک در بیابانی برهووت ، حتی به ذهنم فرصت مزه کردن آن را هم ندادم، تا ته سر کشیدم.
۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، راهله ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، Ermia ، samsara ، Maryam.T ، MACh ، Niku
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #7
اگر حرف، حرف باشد می رود و قالب مناسب خودش را پیدا می کند.
اگر حرف از تارهای صوتی گلو برخیزد، تنها پرده گوش را به لرزه در می آورد.
اما اگر حرف از تار و پود دل برخیزد، پرده دل را هم می لرزاند.

...
به این می گن معجزه کلام. چقدر صفا در لابلای این واژه های ساده پنهان شده.
زنده یاد امین پور از تار و پود دل حرف زدن را خوب بلد بود، برای همینه که هر بار که به این واژه ها گوش می کنم، پرده دلم می لرزه.

وقتی اولین بار خانم طالبی عزیز، فایل های این اجرا رو برام فرستادن، سئوال سختی مطرح کردند:
ایشون از من خواستند که بگم کدوم قطعه رو بیشتر دوست دارم. تا امروز نتونستم انتخاب کنم. هر کدومش یه جوری به دلم می شینه.

۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۳۳ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، Niki ، راهله ، Vivani ، admin ، mehrdad110 ، samsara ، Maryam.T ، MACh ، Niku ، anahita68 ، Mr.Mehrdad
Vivani
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: بیشعوری ، کلیدر
سپاس ها 73
سپاس شده 53 بار در 9 ارسال
ارسال: #8
سلام . نسخه الکترونیکی باز نشد ولی به صوتیش از دیشب تا حالا گوش دادم. عااالیی. هم کتاب هم گوینده. خیلی خوب بود.
۲۱-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۲۵ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، mehrdad110 ، Maryam.T ، Rasoul ، MACh ، خنثی
math1
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد، کیمیاگر،مرد تکثیر شده،عشق های خنده دار،چای با طعم خدا
سپاس ها 23
سپاس شده 95 بار در 14 ارسال
ارسال: #9
کتاب بسیار زیبایی است و بهانه ای شد که برای چندمین بار آنرا بخوانم و گریستن را تکرار کنم!!!
"بی بال پریدن" و توصیف پرندگانی که بال ندارند ولی پرواز می کنند. انسانهایی که قامتشان فراتر از حد زمینی است، زمین برای آنها تنگ و کوچک است، بدون چشم داشتی محبت می کنند، می بخشند، می خندند، زیبا زندگی می کنند و زیبا زندگی کردن را به دیگران یاد می دهند. انسانهایی که در برخورد با آنها روح ملکوتی آنها درک می شود. زیبایی و عظمت روح آنها را میبینی، بالهای نامرئی آنها را مشاهده می کنی و میبینی که بی بال می پرند!
"کتابها مثل آدمها هستند" چون خود این آدمها خالق آنها می باشند. در هر اثر هنری ای رد پایی از درون آن هنرمند یافت می شود و کلا هر مخلوقی روح خالق را در خود دارد. افسوس که ما انسانها کمتر به روح خالق خود که در ما وجود دارد، توجه می کنیم.
"آدمها مثل کتاب ها هستند" و چه زیبا گفته "بعضی از آدمها را باید چند بار بخوانیم تا معنی آن را بفهمیم". و به راستی که هر کس در این دنیا به دنبال خواننده ای است که او را بفهمد!
"زندگی در حاشیه" به من این را نشان داد که بعضی آدم ها بدبخت زاده می شوند، بدبخت زندگی می کنند و بدبخت می میرند. انگار از ازل این تقدیر آنها بوده! و کم نیستند چنین آدمهایی که هر چه برای خروج از این بدبختی تلاش می کنند بیشتر فرو می روند.
"تقسیم عادلانه"، گویای عدالت و دیگر هیچ!!!
"خدا در همسایگی ما" و حکایت مرزها! به راستی مرزهایی که ما خود گذاشته ایم اینچنین قدرت دارند که حتی وسیله تاخت و تاز و زیاده خواهی ما شده اند؟ مرزهایی که خود بنا نهاده ایم.
"مثل کوچه های روستا" و داستان کمبود امکانات و کوچ اجباری!
"مثل جاده های شهر" و تکمیل کننده زیبای مثل کوچه های روستا.
"سرودی برای پاکی" و سوژه دردناک همیشه ناتمام احترام نگذاشتن به تمام مشاغل و رده بندی کردن آنها. رسیدن به حذف فیلترهای ذهنی و دیدن آدمها با شخصیت آنها و نه مقام و موقعیت اجتماعی.
"پیش از آفتاب" و کاش هایی ماندگار. کاش هنوز هم معلم ها از ما می خواستند ننشینیم! ساکت نباشیم و فریاد بزنیم!
"چراغ سبز" و راهنمای ما و چه زیبا گفته "در بعضی از جاها حتی جای پایی هم پیدا نیست و ما اولین رهگذر آن هستیم. "
۲۷-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، افتاب گردان ، Maryam.T ، admin ، Rasoul ، مرضیه ، Niki ، MACh ، Niku ، mehrdad110 ، Mr.Mehrdad
Maryam.T
مریم طالبی
**

کاربر ارشد
کتاب مورد علاقه: سیذارتا
سپاس ها 246
سپاس شده 464 بار در 80 ارسال
ارسال: #10
میدونم دیر رسیدم اما سلام...
قبل از هرچیز لازم میبینم از دوستان عزیزی که در مورد صدا و اجرای بنده اظهار لطف کرده اند، تشکر کنم. بسیار خوشحالم که این واژه ها با صدای این حقیر به اجرا درآمده و این گونه به گوش جان شنونده خوش نشسته است.

احساسی که داستانهای این کتاب در من میکاشت، بغضی رو مهمون سینه م میکرد که باعث میشد هر داستان رو چند مرتبه ضبط کنم! چرا که لرزش صدام، مشتم رو پیش گوش شنونده باز میکرد... بویژه جایی که واژه های قیصر، حاکی از عدالت خداست (تقسیم عادلانه).

هریک از داستانها، دریافتی رو در عقل و احساس خواننده منجر میشه. دریافتی عمیق با واژه هایی بسیار ساده و روستایی... شاید همین ویژگی ست که این داستانک ها را خواستنی تر کرده... با تمام این تفاسیر باید اعتراف کنم که از داستانهای "چراغ سبز" و "سرودی برای پاکی" دریافت خاصی نداشتم!

قیصر امین پور جان؛ روحت شاد...

کیست این پرده نشین کاین همه افسانه ازوست...؟
۲۷-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، math1 ، افتاب گردان ، Rasoul ، مرضیه ، admin ، Niki ، MACh ، Niku ، mehrdad110 ، Mr.Mehrdad ، mohsen gh
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #11
(۲۷-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ عصر)Maryam.T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قبل از هرچیز لازم میبینم از دوستان عزیزی که در مورد صدا و اجرای بنده اظهار لطف کرده اند، تشکر کنم. بسیار خوشحالم که این واژه ها با صدای این حقیر به اجرا درآمده و این گونه به گوش جان شنونده خوش نشسته است.

احساسی که داستانهای این کتاب در من میکاشت، بغضی رو مهمون سینه م میکرد که باعث میشد هر داستان رو چند مرتبه ضبط کنم! چرا که لرزش صدام، مشتم رو پیش گوش شنونده باز میکرد... بویژه جایی که واژه های قیصر، حاکی از عدالت خداست (تقسیم عادلانه).

هریک از داستانها، دریافتی رو در عقل و احساس خواننده منجر میشه. دریافتی عمیق با واژه هایی بسیار ساده و روستایی... شاید همین ویژگی ست که این داستانک ها را خواستنی تر کرده... با تمام این تفاسیر باید اعتراف کنم که از داستانهای "چراغ سبز" و "سرودی برای پاکی" دریافت خاصی نداشتم!

مریم خانم
لازم میدونم یک بار دیگه به خاطر اجرای زیباتون بهتون تبریک بگم.
اینکه گاهی اوقات موقع خوندن و ضبط برخی کتاب ها، جمله ها یا قطعه هایی هست که آدم نمی تونه بدون بغض و لرزش اجراشون کنه برای همه ما پیش میاد. شاید زیبایی و دلنشینی این جور کارها به همین لرزش صدا و بغض فروخورده در گلو باشه.
اگه قرار باشه گوینده تمامی احساسات خودشو موقع خوندن یک متن پنهون کنه، فکر می کنید می تونه اثر زیبا و دلنوازی رو ایجاد کنه؟
در قطعه چراغ سبز، من نکات ظریفی دیدم. از همه مهمتر اینکه چراغ قرمز(یا به عبارتی خط قرمز) فقط برای انسان هاست، طبیعت فارغ از دغدغه چراغ ها و خطوط رنگی، کار خودش رو انجام می ده.
در قطعه سرودی برای پاکی، اشاره های ظریف زنده یاد قیصر امین پور و تلنگرهایی که به دل می زند به نظرم واقعا زیبا آمد.
.... کار چه کسی مفید تراست؟ کار کسی که همه جا را با زباله پر می کند یا کار کسی که همه جا را از آلودگی پاک می کند؟...
قبول ندارین که خیلی از ما آدم ها، تاثیر افرادی که گاها به چشم حقارت به آنها نگاه می کنیم را در زندگی مون درک نکردیم؟ ؟

۲۸-۲-۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ صبح
 سپاس شده توسط Rasoul ، مرضیه ، admin ، Niki ، افتاب گردان ، Maryam.T ، MACh ، Niku ، mehrdad110 ، anahita68 ، خنثی
Maryam.T
مریم طالبی
**

کاربر ارشد
سپاس ها 246
ارسال: #12
(۲۸-۲-۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ صبح)f_hamed نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۷-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ عصر)Maryam.T نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مریم خانم
لازم میدونم یک بار دیگه به خاطر اجرای زیباتون بهتون تبریک بگم.
اینکه گاهی اوقات موقع خوندن و ضبط برخی کتاب ها، جمله ها یا قطعه هایی هست که آدم نمی تونه بدون بغض و لرزش اجراشون کنه برای همه ما پیش میاد. شاید زیبایی و دلنشینی این جور کارها به همین لرزش صدا و بغض فروخورده در گلو باشه.
اگه قرار باشه گوینده تمامی احساسات خودشو موقع خوندن یک متن پنهون کنه، فکر می کنید می تونه اثر زیبا و دلنوازی رو ایجاد کنه؟
در قطعه چراغ سبز، من نکات ظریفی دیدم. از همه مهمتر اینکه چراغ قرمز(یا به عبارتی خط قرمز) فقط برای انسان هاست، طبیعت فارغ از دغدغه چراغ ها و خطوط رنگی، کار خودش رو انجام می ده.
در قطعه سرودی برای پاکی، اشاره های ظریف زنده یاد قیصر امین پور و تلنگرهایی که به دل می زند به نظرم واقعا زیبا آمد.
.... کار چه کسی مفید تراست؟ کار کسی که همه جا را با زباله پر می کند یا کار کسی که همه جا را از آلودگی پاک می کند؟...
قبول ندارین که خیلی از ما آدم ها، تاثیر افرادی که گاها به چشم حقارت به آنها نگاه می کنیم را در زندگی مون درک نکردیم؟ ؟

آقای حامد عزیز؛
باز هم ازتون ممنونم... بسیار ممنونم...

شما درست میگید، نباید همه ی احساس رو پنهان کرد اما فکر میکنم به میزان کافی احساساتی رو که واژه ها در من برانگیخته بود، در بیانم هویدا کردم؛ لذا ترجیح دادم دیگه بغض و آه رو از آنها منها کنم...! چون بغض، بغض میاره... مطمئنم اگر کسی صدای بغض آلود گوینده ای رو بشنوه، فقط یکی دو بار اول که گوش میسپرد، اون احساس رو دریافت میکنه؛ در دفعات بعدی دیگه از چشمِ گوشش میافته! نمیدونم با من موافق هستید یا نه، اما این مساله در مورد من، مصداق داره.

نکاتی که از دو داستان مذکور دریافت کردید خیلی زیباست. بله... من هم به اینها فکر کرده بودم... جایی که قیصر، نوشتن متن ادبی درباره زباله رو به سخره میگیره، برام شیرین و تلخ بود... شیرین از این جهت که چه ارتباط جالبی بین زباله و متن ادبی برقرار کرده و تلخ از این جهت که منو به یاد انزوای برخی مشاغل، آدمها، محبتها، مهربانیها، و حتی نگاه ها میاندازه... "آلوده ی زندگی صنعتی شدن و فاصله گرفتن از زندگی روستایی"؛ این همان چیزیه که قیصر به عنوان یک دغدغه بهش میپردازه و به زمین و زمان شکوه میکنه...
فکرمیکنم دریافت همگی ما از این متنها (با اندکی تفاوت) یکسان باشه؛ شاید به این خاطر که غرق شدن آدمیزاد امروز در زندگی ماشینی بحدی مشهود و محسوسه که هرکس میتونه کوچکترین اشارات به زندگی روستایی را سریع دریافت کنه تا شاید با تصور کردن آرامش روستا، خودشو از این غرق شدگی نجات بده!

واژه های قیصر امین پور در کتاب "بی بال پریدن" شاید تلنگری باشه به انسان امروز دنیای ماشینی...

۲۸-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۳۲ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، افتاب گردان ، Rasoul ، Niki ، arveensport ، مرضیه ، admin ، Ermia ، MACh ، parya ، mehrdad110 ، خنثی
Niki
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
سپاس ها 2692
ارسال: #13
Star RE: هفته چهارم اردی بهشت _ بی بال پریدن _ زنده یاد قیصر امین پور
کمتر کسی را در ادبیات این مرز و بوم سراغ داریم که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده ترین نثر ممکن و به زیبایی توصیف کند. صحبت از قیصر امین پور است. کسی که اغلب ما او را بعنوان شاعر می شناسیم ، صاحب اشعاری ناب . با این حال قیصر ، متنهای ادبی زیبایی نگاشته که " بی بال پریدن " نمونه ای از آن است.
مفاهیمی مانند "انسان پرحرفِ تو خالی "و " انسان ساکتِ پرمایه "در بخش «آدمها مثل کتابند »و مفهوم" تبعیض "و " فقر "و "جا ماندن بسیاری از آدمهای لایق به سوی زندگی راحت تر" در بخش « تقسیم عادلانه » مرا براستی دچار وجد و سروری ساخت که به یکبار خواندن آن بسنده نکردم و چند بار مرور کردم. و چه اندازه طنز شیرینی نهفته است در همین عنوان :" تقسیم عادلانه " !
روحیه ظلم ستیزی و طبیعت دوستی قیصر آن چنان در وجودش نهادینه شده که از شهر و از ظلم حاکمانش خسته و در جستجوی مفری ، درد دل هایش را به سادگی و زیبایی می نویسد تا التیام یابد و به گمانم بیش از آتکه خود تسکین یافته باشد ما را تسکین می دهد. در "سرودی برای پاکی "در پی آشنایی زدایی از ضد ارزشهایی است که امروزه به ارزش تبدیل شده اند و مشابه این متن ، فیلمنامه ای با عنوان "شاعر زباله ها "ست که محسن مخملباف آنرا نگاشته و در ایران فیلمی هم از روی متن آن ساخته شده است.
"بی بال پریدن" همنوایی قیصر با مردمانی است که در عین سادگی ، درک کرده اند ارزش های حقیقی زیستن را... خواندم و لذت بردم. گوش سپردم و زیبایی لحن و اجرای مریم عزیز رو دوست داشتم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ عصر، توسط Niki.)
۲۸-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۴۳ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، Maryam.T ، f_hamed ، افتاب گردان ، arveensport ، مرضیه ، math1 ، admin ، Ermia ، MACh ، parya ، mehrdad110 ، آوای سکوت
arveensport
امیر رحیم زاده

مدیران بازنشسته
کتاب مورد علاقه: کلیدر-طوطی-دو قرن سکوت
سپاس ها 853
سپاس شده 1417 بار در 179 ارسال
ارسال: #14
با تشکر از مریم عزیز بخاطر اجرای بسیار زیبای این کتاب که با موسیقی زیبایی هم مونتاژ شده و شنیدن اونو بسیار گوشنواز کرده ،هر چند گفتن اینکه کدام قطعه این کتاب زیباتره ولی من بنوعی قطعه آدمها مثل کتاب هستند رو بیشتر دوست دارم.بنظرم انتخاب این عکس تا حد زیادی گویای این قطعه از کتابه.

[تصویر:  27615618186206154464.jpg] 

چه دروغ و فریب بزرگی که میگویند ،هیچکس با خود چیزی بآن دنیا نمیبرد ؟؟؟
چه بسیار آرزوهاییکه آدمی با خود بگور میبرد!!!!!!
۲۹-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۲۴ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، admin ، Rasoul ، افتاب گردان ، آوای سکوت ، parya ، arshia051
booklover
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: نوشته های شکسپیر شازده کوچولو تاریخ معاصر پدر آن دیگری دوریان گری داستان جاوید
سپاس ها 1
سپاس شده 30 بار در 6 ارسال
ارسال: #15
کتاب را دیروز از کتابخانه دانشگاه گرفتم و امروز صبح شروع کردم و همین امروز هم تمام کردم. با شما دوستان موافقم متن خیلی روان و در عین حال پرمعنی است. متن های جالبی بود اگر پیش از خواندن نمی دانستم که نویسنده کتاب کیست حدس می زدم که دستی به شعر داشته باشد نثر کتاب خیلی شاعرانه  و  زیباست. همان طور که در قطعه اولی آمده است این متون برای نوجوانان نوشته شده است. با این حال زبان فاخری به کار برده است این موضوع نشان می دهد برای این که بتوانیم با نوجوان ها ارتباط برقرار کنیم لازم نیست از زبان ها یا واژه های آن ها استفاده کنیم که برخی از آن ها به مذاق ادیبان و اهل زبان خوش نمی آیند و چون عمر کوتاهی دارند بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شوند.

(۲۰-۲-۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ عصر) f_hamed  نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اجازه همه بزرگان
قبل از شروع بحث در مورد این اثر زیبا از زنده یاد قیصر امین پور، بد نیست برای یادآوری هم که شده مروری بر زندگی این بزرگوار داشته باشیم.

زندگی
قیصر امین‌پور در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۸ در شهرستان دزفول در استان خوزستان به دنیا آمد. دوره راهنمایی ومتوسطه خود را دزفول گذراند ودر سال ۵۷ در رشته دامپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد ولی پس از مدتی از این رشته انصراف داد

قیصر امین‌پور، در سال ۱۳۶۳ بار دیگر اما در رشته زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه رفت و این رشته را تا مقطع دکترا گذراند و در سال ۷۶ از پایان‌نامه دکترای خود با راهنمایی دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی با عنوان «سنت و نوآوری در شعر معاصر» دفاع کرد. این پایان‌نامه در سال ۸۳ و از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

او در سال ۱۳۵۸، از جمله شاعرانی بود که در شکل‌گیری و استمرار فعالیت‌های واحد شعر حوزه هنری تا سال ۶۶ تأثیر گذار بود. وی طی این دوران مسئولیت صفحه شعر ِ هفته‌نامه سروش را بر عهده داشت و اولین مجموعه شعر خود را در سال ۶۳ منتشر کرد. اولین مجموعه او «در کوچه آفتاب» دفتری از رباعی و دوبیتی بود و به دنبال آن «تنفس صبح» تعدادی از غزلها و شعرهای سپید او را در بر می‌گرفت. امین پور هیچگاه اشعار فاقد وزن نسرود و در عین حال این نوع شعر را نیز هرگز رد نکرد.

دکتر قیصر امین‌پور، تدریس در دانشگاه را در سال ۱۳۶۷ و در دانشگاه الزهرا آغاز کرد و سپس در سال ۶۹ در دانشگاه تهران مشغول تدریس شد. وی همچنین در سال ۶۸ موفق به کسب جایزه نیما یوشیج، موسوم به مرغ آمین بلورین شد. دکتر امین‌پور در سال ۸۲ به‌عنوان عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزیده شد.وی در سال ۱۳۸۶ بر اثر بیماری کلیه و قلب دار فانی را وداع گفت.

آثار
از وی در زمینه‌هایی چون شعر کودک و نثر ادبی، آثاری منتشر شده‌است که به آنها اشاره می‌کنیم:

طوفان در پرانتز (نثر ادبی، ۱۳۶۵)،
منظومه ظهر روز دهم (شعر نوجوان، ۱۳۶۵)،
مثل چشمه، مثل رود (شعر نوجوان، ۱۳۶۸)،
بی‌بال پریدن (نثر ادبی، ۱۳۷۰)
مجموعه شعر آینه‌های ناگهان (۱۳۷۲)،
به قول پرستو (شعر نوجوان، ۱۳۷۵).
گزینه اشعار (۱۳۷۸، مروارید)
مجموعه شعر گل‌ها همـه آفتابگردان‌اند (۱۳۸۰، مروارید)،
دستور زبان عشق (۱۳۸۶، مروارید) اشاره کرد.
«دستور زبان عشق» آخرین دفتر شعر قیصر امین پور بود که تابستان ۱3۸۶ در تهران منتشر شد و بر اساس گزارش‌ها، در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

مرگ
وی پس از تصادفی در سال ۱۳۷۸ همواره از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد و حتی دست کم دو عمل جراحی قلب و پیوند کلیه را پشت سر گذاشته بود و در نهایت حدود ساعت ۳ بامداد سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶ در بیمارستان دی درگذشت. پیکر این شاعر در زادگاهش گتوند و در کنار مزار شهدای گمنام این شهرستان به خاک سپرده شد.

پس از مرگ وی میدان شهرداری منطقه ۲ واقع در محله سعادت آباد تهران به نام قیصر امین پور نامگذاری شد.
به نقل از ویکی پدیا

با تشکر از f_hamed زندگی نامه کاملی بود فقط لازم به ذکر است که آرامگاه ایشان در شهرستان گتوند در استان خوزستان است. حالا که حرف آرامگاه شد شاید بد نباشد از مسئولان خواهش کنیم نسبت به تکمیل آرامگاه اقدام کنند. بعد از این همه سال هنوز تا تکمیل آن خیلی مانده است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۳۶ عصر، توسط booklover.)
۲۹-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۳۰ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، admin ، Rasoul ، مرضیه ، Ermia ، MACh ، افتاب گردان ، حسنا ، Maryam.T ، mehrdad110
parya
کاربر ارشد
**

کاربر ارشد
کتاب مورد علاقه: رمانهای ایرانی
سپاس ها 504
سپاس شده 99 بار در 18 ارسال
ارسال: #16
سلام
کتاب زنده یاد قیصر امین پور را با صدا و اجرای جالب خانم طالبی شنیدم و لذت بردم.
ضمن آرزوی موفقیت روز افزون برای خانم طالبی برای شادی روح آن زنده یاد همگی دعا کنیم.
۳-۳-۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، f_hamed ، Rasoul ، افتاب گردان ، مرضیه ، arveensport ، admin ، Maryam.T ، mehrdad110 ، آوای سکوت
Niku
مدیر بخش

مدیران بخش
کتاب مورد علاقه: ♥ قرآن کریم ♥ شازده کوچولو # دریای گوهر:دکتر حمیدی # راز فال ورق:یوستین گوردر
سپاس ها 1426
سپاس شده 1877 بار در 397 ارسال
ارسال: #17
فوق العاده کتاب زیبا و روانی بود
جالبیه این اثر برای من این بود که فکر میکنم برای همه رده های سنی و همه اقشار جامعه از فقیر و غنی جالبه
با تشکر از خانم طالبی عزیز
۵-۳-۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، مهندس ، مرضیه ، Rasoul ، Niki ، admin ، Maryam.T ، mehrdad110 ، علی خانی
افتاب گردان
محدثه عارفی

مدیران بخش
کتاب مورد علاقه: خداحافظ گاری کوپر بیوتن بینوایان
سپاس ها 1158
سپاس شده 1064 بار در 158 ارسال
ارسال: #18
(۵-۳-۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ صبح)Niku نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فوق العاده کتاب زیبا و روانی بود
جالبیه این اثر برای من این بود که فکر میکنم برای همه رده های سنی و همه اقشار جامعه از فقیر و غنی جالبه
با تشکر از خانم طالبی عزیز
با تشکر از دوست عزیزمون که داستان را خوب خواندند و نظرشون را به خوبی بیان کردند. من فکر می کنم کتاب های استاد قیصر امین پور مبارزه با مرز های قراردادی و باور های نادرسته.در این کتاب می توان به وضوح مبارزه با تبعیض و تلاش برای گنجاندن باور برابری اقشار مختلف جامعه را مشاهده کرد. این کتاب نمی تواند برای همه ی اقشار جالب باشد . وقتی این کتاب به دل کسی می نشیند که دلش زمستان نباشد و بتوان در ان بذر پاشید.نثر سلیس و روان در عین حال شاعرانه و موضع انتقادی استاد در این کتاب نسبت به باور های غلط جمعی نمی تواند اقشاری را که تا خرخره در این باور ها فرو رفته اند و نمی خواهند کاری برای حاشیه نشین ها بکنند یا برای کارگر هایشان و کسانی که خود را قشر برتر می دانند جذب کند.

[تصویر:  nooz7po3121733485.jpg]

[تصویر:  amozandeh%20%2810%29.jpg]

[تصویر:  94974399984868132308.jpg]

از قیل و قال مدرسه حالی دلم گرفت...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ صبح، توسط افتاب گردان.)
۵-۳-۱۳۹۳ ۰۲:۱۴ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، Rasoul ، admin ، Maryam.T ، mehrdad110 ، آوای سکوت ، Niku ، Mr.Mehrdad
حسنا
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: زن در آیینه جلال و جمال الهی
سپاس ها 3
سپاس شده 13 بار در 1 ارسال
ارسال: #19
به نام خدا

[rtl]"بی بال پریدن" هنر ومهارتی میخواهد که قیصر عزیز به زیبایی راه و رسم آن را در این کتاب بیان نموده است.[/rtl]

[rtl]این کتاب یک " حرف"مشخص و واحدی است که از ابتدا تا انتهای آن، تمامی کلمات متعهدانه به استخدام درآمده اند تا این "حرف" را بیان کنند. "حرفی" است که در "قالب های قراردادی" نمیگنجد، سخنی که از دل بر میاید و لاجرم بر دل می نشیند. و تنها " در قلب های بی قرار، جای می گیرد". قلب هایی که "دود" شهری بودن آن را سیاه نکرده باشد.[/rtl]

[rtl]
تمام سخن، توصیف یک سفر است،یک حرکت، سفر از ظلمت به نور، حرکت از خود به خدا؛ 

تو فقط به "دو بال عقل و عشق، دو بال احساس و خیال " نیاز داری تا خود را به "آغوش مهربان خدا" برسانی؛ جایی که پر فرشته مقرب خدا تاب و توان همراهی ندارد.

اما همه آدم ها نمیتوانند پرواز کنند:
آنها که هدفشان پرواز نیست، و در حین پرواز جدول حل میکنند
آنهایی که قلب های قراردادی دارند
آنهایی که تنبل هستند
آنهایی که دیگران را به خاطر رنگ پوستشان مسخره میکنند

آنهایی که جلد زرکوب دارند
آنهایی که زیادی غلط دارند
آنهایی که نمیتوانند مثل بچه آدم حرف بزنند

آنهایی که هنوز نفهمیده اند که در لبه پرتگاه زندگی میکنند و حواسشان نیست که هر لحظه ممکن است بلغزند و سقوط کنند 
آنهایی که هنوز نفهیمده اند قرآن چیست؟

آنهایی که سنگینی تن لَخت خود را بر دوش نحیف دیگران می اندازند و بی "خیال" اند.
آنهایی که خدا را نشناخته اند
آنهایی که عدالت را نفهمیده اند
آنهایی که کار نمیکنند

آنهایی که خیال میکنند جهان دو قسمت دارد، شمال و جنوب
آنهایی که خیال میکنند خونشان رنگین تر است

آنهایی که جهت قبله را بلد نیستند
آنهایی که تا به حال نماز نخوانده اند
آنهایی که با خدا همسایه نیستند
آنهایی که نمیتوانند از بالا نگاه کنند
آنهایی که باران را باور ندارند

آنهایی که هیچ وقت با صدای خروس از خواب بیدار نشده اند
آنهایی که دود میکنند و سرشار از تکبر و خودخواهی و خودبینی هستند

آنهایی که به نوشتن دیکته عادت کرده اند

آنهایی که به چراغ احترام نمیگذارند

آنها که اصلن معنای زندگی را نفهمیده اند

این آدم ها آنقدر سنگین هستند که خودشان را محکم به دنیا چسبانده اند و هرگز نمیفهمند معنای پرواز چیست،

واما

کسانی هستند که بیدارند، در تلاش اند که برای خود دو بال محیا کنند، خود را سبک میکنند،

وایشان، روزگار پیش از آفتاب را خوب به خاطر دارند
دیده اند مردمی را که آرزویشان پاک کردن تمام سیاهی ها بوده
دیده اند مردمی را که محل قرارشان مسجد بوده و برنامه خود را با زمان نماز تنظیم میکرده اند

دیده اند مردمی را که تاریخ را از نو نوشتند

دیده اند مردمی را که جوی های خیابان را با خون خود رنگین کرده اند و بر سر لوله تفنگ گل کاشته اند
دیده اند مردمی را که خطر کرده اند و پیش رفته اند و چراغ سبز را برای دیگران روشن کرده اند

ایشان به "چراغ راهنمایی که در دل ما روشن است " اعتقاد دارند، ایشان پرواز را باور دارند و آرزوی "بی بال پریدن" را در سر خود می پرورانند.

پ.ن:

"قرآن کتاب است"، "کتاب ها مثل آدم ها هستند"، "آدم ها مثل کتاب ها هستند"، معما اینجاست که آن کدام "آدم "است که مثل "قرآن" است؟

[/rtl]

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
۶-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، افتاب گردان ، f_hamed ، Maryam.T ، مجید ، mehrdad110 ، Niki ، آوای سکوت ، مرضیه ، Elham61 ، arshia051 ، Mr.Mehrdad ، Niku
افتاب گردان
محدثه عارفی

مدیران بخش
کتاب مورد علاقه: خداحافظ گاری کوپر بیوتن بینوایان
سپاس ها 1158
سپاس شده 1064 بار در 158 ارسال
ارسال: #20
(۶-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ عصر)حسنا نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[rtl]
"قرآن کتاب است"، "کتاب ها مثل آدم ها هستند"، "آدم ها مثل کتاب ها هستند"، معما اینجاست که آن کدام "آدم "است که مثل "قرآن" است؟
[/rtl]
خداوند انسان را افرید و انگاه فرمود فتبارک الله احسن الخالقین به قول سید مهدی شجاعی خداوند در عاشورا به مهدی موعود(عج) اشاره کرد و فرمود :انی اعلم ما لا تعلمون .پس کدام یک از ما منکر است که قران ناطق در بین ما قدم می زند به ما سلام  می گوید اما تا زمان موعود ما او را نمی بینیم.نه فقط همین یک قران ناطق که خداوند هزار و چندی پیامبر و دوازده امام فرستاده است که سنت ان ها و انجام ان بر امتشان واجب است.در واقع اطاعت از سنت ان ها همانا دیانت ماست.
قران یکی است.منحصر به فرد است.پیشوایان ما_قران های ناطق_منحصر بفردند.
پس دوست من:
کتاب ها مثل ادم ها هستند.ادم ها مثل کتاب ها هستند.

از قیل و قال مدرسه حالی دلم گرفت...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ صبح، توسط افتاب گردان.)
۷-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۰۰ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، حسنا ، Niki ، آوای سکوت ، مرضیه ، Mr.Mehrdad ، Niku
Maryam.T
مریم طالبی
**

کاربر ارشد
سپاس ها 246
ارسال: #21
(۷-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۰۰ عصر)افتاب گردان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۶-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ عصر)حسنا نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[rtl]
[/rtl]
خداوند انسان را افرید و انگاه فرمود فتبارک الله احسن الخالقین به قول سید مهدی شجاعی خداوند در عاشورا به مهدی موعود(عج) اشاره کرد و فرمود :انی اعلم ما لا تعلمون .پس کدام یک از ما منکر است که قران ناطق در بین ما قدم می زند به ما سلام  می گوید اما تا زمان موعود ما او را نمی بینیم.نه فقط همین یک قران ناطق که خداوند هزار و چندی پیامبر و چهارده امام فرستاده است که سنت ان ها و انجام ان بر امتشان واجب است.در واقع اطاعت از سنت ان ها همانا دیانت ماست.
قران یکی است.منحصر به فرد است.پیشوایان ما_قران های ناطق_منحصر بفردند.
پس دوست من:
کتاب ها مثل ادم ها هستند.ادم ها مثل کتاب ها هستند.

آفتابگردان عزیز؛ فرمایش شما کاملا برحقه اما از سوال قابل تأملی که دوست عزیزمان ، حسنا، مطرح کردند (معما اینجاست که آن کدام "آدم "است که مثل "قرآن" است؟) برداشت دیگری هم میشود داشت! خدای حکیم، نه تنها در ائمه ی اطهار و معصومین و پیامبران، که در من و شما نیز قوه ی قرآنی شدن و تحقق "آدمها مثل کتابها هستند" رو نهاده است. سینه ی هر انسان، سرشار از محبت و مهربانی ای است که از صاحب این کتاب کریم، قرآن، همواره بدان جاری ست.
حسنای عزیز؛ سوالتون اونقدر زیبا بود که ساعتها ذهن منو به خودش مشغول کرد...! قلب آدمیزدها، دیگر کمتر نشانی از خانه ی دوست میگیرند... صدای دلهایشان کمتر به گوش میرسد! از بسکه کار دارند آدمیزادها!!! مدتی ست که رفت و آمد به خانه ی دوست از رونق افتاده! دوست کمی تنها شده شاید! کتابش که دیگر ... هیچ...!

۷-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ عصر
 سپاس شده توسط افتاب گردان ، f_hamed ، Rasoul ، حسنا ، Niki ، آوای سکوت ، مرضیه ، Mr.Mehrdad ، Niku
rezayat
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: شاهزاده کوچولو-یک عاشقانه ارام-درامتدادحسرت-دالان بهشت- کلیدر-
سپاس ها 0
سپاس شده 5 بار در 1 ارسال
ارسال: #22
سلام من تازه امروزباوبسایت شماعزیزان آشناشدم.وهنوزکتابی که معرفی شده رو نخواندم ولی بقیه اشعارقیصرامین پور راخواندم.این کتاب هم باید قشگ وزیبا باشد.Blush
۱۱-۳-۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، مرضیه ، Rasoul ، Niki ، Niku
mmf18766
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
سپاس ها 0
ارسال: #23
با سلام
از اين كتاب بسيار لذت بردم، از سركار خانم طالبي هم به خاطر اجراي زيباشون متشكرم
مرجان
۱۱-۵-۱۳۹۳ ۰۱:۵۷ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، افتاب گردان ، Rasoul ، Niku
محمد حسین
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: هزار توهای بورخس - گفتگو با کافکا - اشعار استاد شاملو...
سپاس ها 0
ارسال: #24
سلام 
     جند ماه پیش هنگام قدم زدن با مردی آشنا شدم که کتاب هایش را در پیاده رو  بساط کره بود.
چند کتاب خریدم در گفتگویی دوستانه مرا آدمی خوب فرض کرد!
کتابی ( بی بال پریدن زنده یاد قیصر چاپ دوم 1374 ) را به من هدیه داد. خواندنش مرا آنقدر شاد کرد که فورا فاتحه ای برای برایش خواندم آن کلمات روحم را نوازش کرد و پاک.

سرا پا اگر زرد و  پژمرده ایم     ولی دل به پاییز نسپرده ایم 

۱۳-۵-۱۳۹۳ ۰۷:۰۷ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، Rasoul ، افتاب گردان ، Niku
targholi
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: سگ ولگرد
سپاس ها 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #25
سلام به همه بزرگواران و دوست داران فرهنگ و ادب فارسی
بنده این کتاب رو گوش دادم ولی لذت چندانی نبردم. حقیقتش اصلا حس خوبی پیدا نکردم به این کتاب همه محتواش تکراری بود و انگار یک نویسنده تازه کار این رو نوشته بود. البته بنده رو به خاطر جسارتی که میکنم و در مورد آثار بزرگانی چون مرحوم امین پور اظهار نظر میکنم باید همگی ببخشید. ولی کتابی مثل شازده کوچولو و مردی که لب نداشت و یا داش آکل و یا بچه مردم و یا کچل کفترباز و یا دخترای ننه دریا و  مردی که نفسش را کشت  و هزاران کتاب خوب دیگر اصلا قابل قیاس با این کتاب نیستند. من در لحظه لحظه کتابهایی که برشمردم هیجان دیده میشد و خواننده دائما منتظر یک چیز تازه از متن بود ولی در این کتاب مطلب به در بخور وخاصی وجود نداشت بهر حال از همه شما به دلیل گستاخی خودم معذرت میخوام.
۲۸-۵-۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ عصر
 سپاس شده توسط Niku

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما   انجمن کتاب ایران   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS